Logo 1826 fotoštúdio

Projekty

Vybrané projekty

Nazrite do mojich projektov

Venované Tebe NIE!

Bola to pre mňa veľká česť a ešte väčšia výzva spolupracovať ako fotograf na tejto knihe s autorom Dušanom Onodym Dis, art.

Osobnosti Sabinova

Cieľom tohto foto projektu bolo zachytiť našich umelcov pri umeleckej činnosti v ich prirodzenom prostredí.

Potulky svetom

Hovorí sa: koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Ja hovorím: koľko krajín navštíviš, toľko krásy prinesieš. Nazrite do mojich cestovateľských zážitkov prostredníctvom fotografie.

Glamour

Vždy si voľte to, čo vás najviac desí. Len to vás prinúti dať do toho všetko, čo sa vo vás skrýva.” – Caroline Myss

O mne

Miroslav Fabián

Tanečník, muzikant, choreograf, režisér a autor rôznych umeleckých diel v rôznych tanečných telesách nielen doma, ale aj v zahraničí.
Táto charakteristika vystihuje to prečo mám veľmi pozitívny vzťah fotografií. Od roku 2000 chodím po rôznych medzinárodných festivaloch a prešiel som takmer celú Európu, Áziu, Afriku,
Spomeniem – Činu, Thajsko, Dubaj, Španielsko, Portugalsko, Francúzsko a podobne. Keďže v roku 2003 mi priateľka doniesla z Japonska prvý digitálny fotoaparát značky fuji s rozlíšením 2,3 MP, tak som pomaly začal privoniavať k tomuto remeslu. Bolo to úchvatné, keď som mohol vidieť fotografiu hneď a prípadne ju hneď vymazať. Keďže s jedlom rastie chuť a zároveň kvalita digitálnych fotoaparátov tak som pokračoval s kúpou ďalších a ďalších fotoaparátov a objektívov. No výsledok aký som si predstavoval sa stále nedostavil.
Ďalším mojím krokom bolo štúdium absolvoval som zopár kurzov v AKF v Bratislave, rôzne workshopy a školenia až nakoniec som našiel Michaelu Eliáš lektorku školy Kurzy fotografovania. Tieto kurzy mi dali najviac, preto som sa začala zaujímať fotografiu ešte viac. Keď už som dospel konečne k názoru, že chcem urobiť nielen fotku, ale umelecké dielo no nemal som ešte dostatočne skúsenosti tak som si prizval na spoluprácu svetoznámeho fotografa Dušana Holoveja MQEP.
Po jeho niekoľkých workshopov som sa pustil do diela Osobnosti Sabinova, ktoré podľa slov renomovaných fotografov posunulo mojou fotografickú úroveň minimálne o triedu vyššie. Po vynikajúcej vernisáži v roku 2023 sa z tohto diela predalo viac ako 500 kalendárov. Do budúcna chcem pracovať aj na iných témach ako Glamour, retro, okolie nášho regiónu a pracovať na ďalších osobnostiach nielen z nášho mesta, ale z nášho celého regiónu alebo, aj Slovenska.

Portfólio

Galéria

Nazrite do galérie

Klienti
Aby sme ich zopár spomenuli...
Petra Madová
Petra Madová
Klient
Zobraziť viac
Mirko je úprimne najlepší fotograf, akého som kedy stretla. Svojim profesionálnym prístupom a osobnou angažovanosťou sa postaral o to, aby celý fotografský proces bol plynulý a príjemný.
Lucka Marová
Lucka Marová
Klient
Zobraziť viac
S foto zážitkom, tak to nazvem, od Mirosla Fabiána som bola nadmieru spokojná. Profesionálny prístup od začiatku do konca.
Ján Peteraj
Ján Peteraj
Klient
Zobraziť viac
Nemohol som byť spokojnejší s prácou Miroslava Fabiána. Jeho schopnosť zachytiť emócie a okamihy je úžasná. Každý snímok je ako umelecké dielo, ktoré mi prináša radosť a spomienky.
Kde sídlime?

Prešovská 1, Sabinov (budova pošty)

Sme ONLINE
Napíšte nám

1826

Foto